Ankara Team Genclik FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» 21 ONLİNE FİLM İZLE
Vega - Biyografi Icon_minitimeCuma Tem. 02, 2010 12:53 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» AŞK DERSİ ONLİNE FİLM İZLE
Vega - Biyografi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:51 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» KASABANIN YENİSİ ONLİNE FİLM İZLE
Vega - Biyografi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:44 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» DOĞMAMIŞ ONLİNE FİLM İZLE
Vega - Biyografi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:41 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» KÖR NOKTA ONLİNE FİLM İZLE
Vega - Biyografi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:39 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» GERİLİM HATTI ONLİNE FİLM İZLE
Vega - Biyografi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:34 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» SİZİ SEVİYORUM ONLİNE FİLM İZLE
Vega - Biyografi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:31 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» KIZLAR BİRLİĞİ ONLİNE FİLM İZLE
Vega - Biyografi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:28 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» ROMANTİK KOMEDİ ONLİNE FİLM İZLE
Vega - Biyografi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:24 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» KAMPÜSTE ÇIPLAK AYAKLAR ONLİNE FİLM İZLE
Vega - Biyografi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 12:55 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» METRODAN KAÇIŞ ONLİNE FİLM İZLE
Vega - Biyografi Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 12:48 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En iyi yollayıcılar
SoNBaHaR (121)
Vega - Biyografi Vote_lcapVega - Biyografi Voting_barVega - Biyografi Vote_rcap 
`KaЧıp GüL (45)
BoRa (39)
ExTRa_CaRaMeL (24)
iDiL (16)
Swarthy" (4)
qhYSeM (1)
Asli (1)
Lucky Star (1)

Vega - Biyografi

YazarMesaj
SoNBaHaR
Co Admin
Co Admin
SoNBaHaR

Vega - Biyografi Empty
MesajKonu: Vega - Biyografi   Vega - Biyografi Icon_minitimeC.tesi Ocak 02, 2010 6:47 pm

Biyografi
“Tamam Sustum” adlı şarkılarıyla bir anda kendi fanatiklerini yaratan Vega, özellikle solist Deniz Özbey’in ilginç vokaliyle dikkat çeken bir grupVega - Biyografi Nokta Tuğrul Akyüz, Mert Koral ve Deniz Özbey’in 90’lı yıllarda başlayan dostluklarının ardından kurulan Vega, bu üç arkadaşın müzikal alandaki ortak eğilimleri sonucu hayata geçirdikleri bir projenin ürünüVega - Biyografi Nokta Grup üyelerinin, alanında yetkin kişiler olduklarını anlamak için eğitim hayatlarına bakmak yeterliVega - Biyografi Nokta 1969 yılının çeşitli aylarında İstanbul’da dünyaya gelen bu üç ilginç karakterin, eğitim hayatları oldukça uzunVega - Biyografi Nokta Tuğrul Akyüz ve Mert Koral’ın İTÜ Haberleşme Mühendisliği’nde başlayan yüksek öğrenimleri, Boğaziçi Üniversitesi’nde kendi alanlarında yaptıkları master programıyla devam etmişVega - Biyografi Nokta Mert Koral’ın eğitim hayatı, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan bölümü ile sürmüşVega - Biyografi Nokta Koral yıllarca, dünyanın en büyük müzik gruplarının melodik yapılarıyla ilgili araştırmalar ve incelemeler yapmış bir kişiVega - Biyografi Nokta Deniz’in eğitim hayatı ise öylesine geniş ki insan nereden başlayacağını şaşırıyor; Libya ve İngiltere’de çeşitli okullarda başlayan öğrenimi, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile devam etmişVega - Biyografi Nokta Uzun bir süre de klasik bale eğitimi de almış Deniz ÖzbeyVega - Biyografi Nokta Ve bu üç arkadaş, pek çok müzisyenin yaptığını yapmamış; eğitimlerini kesintiye uğramadan noktalamışVega - Biyografi Nokta Lise yıllarında başlayan müzik aşkları ise bu süreçte onlarla birlikte gelişmiş ve ilerlemişVega - Biyografi Nokta Çeşitli beste ve grup çalışmalarıyla, üniversite yıllarında da müzikle ilişkilerini güçlü bir biçimde sürdürmüş grup elemanlarıVega - Biyografi Nokta

1996-97 yıllarında İstanbul,Suadiye’de bir zemin kat dairede ilk kez üç kişi olarak çalışmaya başladılarVega - Biyografi Nokta90’larda sıklıkla biraraya gelen Tuğrul Akyüz (Gitar,Synth programlama) ve Mert Koral’a (vokal,synth programlama) Deniz Özbey’in de (vokal) katılmasıyla sonradan “Vega” adını alacak olan grup kurulmuş olduVega - Biyografi Nokta Dinledikleri türler ortak,müzik üretmek adına eğilimleri benzer yönde ve biribirini tamamlayacak nitelikteydiVega - Biyografi Nokta

O yıllarda çalışmalarla birikimlerimlerini biraraya getirirken;ortaya çıkan müziğin tarzı,NR1 MÜZİK müzik prodüksiyon şirketini kurmak üzere olan arkadaşları Murat Akad ve ortağı Ömer Karacan’ın dikkatini çekti ve onların teşviki ile 1999 yilinda ilk profesyönel çalışmaları olan “(Tamam)Sustum!” u (nr1) gerçekleştirdilerVega - Biyografi Nokta “(Tamam) Sustum” albümünün yayınlanışının hemen ardında Vega ilk sahne grubunu kurarak ev stüdyosu ortamında bestelenip aranje edilmiş parçalarını sahneye uyarlamak üzere çalışmalarına başladılarVega - Biyografi Nokta

2000 yılı sahne ve ikinci albümleri “Tatlı Sert” in (Procekts,Üniversal) hazırlıkları ile geçtiVega - Biyografi NoktaBu albümün kayıtları 2001 yılında Teoman Yakupoğlu ve Üniversal ortak yatırımı ile gerçekleşti ve 2002 Haziranında “tatlı sert” müzikseverlerle buluştu

"Tatlı Sert" in ilk yayınlanışından bir sene sonra albümün adı “tatlı sert 2” yapilarak 2 CD halinde yeniden piyasaya sürüldüVega - Biyografi Nokta Bu albümlerden sonra Türkiye genelinde verdiği bir çok konserle geniş bir hayran kitlesi edinen Vega , sahne performansiyla hayranlarinin gözbebeği olduVega - Biyografi Nokta Melankolik optimist olarak tanımlanan grubun şarkılarında The Cure ve Depeche Mode etkileri bolca mevcutVega - Biyografi Nokta

Vega, SONY BMG MUSIC ve GRGDN Prodüksiyon ortak çalışması ile hazırlanan Son albümü "Hafif Müzik" isimli yeni albümleri ile Kasım ayının son haftasında müzikseverlerle buluşuyorVega - Biyografi Nokta “Serzenişte” adlı çıkış parçasi 11 kasim 2005’den itibaren radyolarda çalmaya başladiVega - Biyografi Nokta 3Vega - Biyografi Nokta albüm “hafif müzik” 5 aralıktan itibaren satışa sunuldu ve 3 yıldır bekleyen vega hayranlarının tüm yaralarına ilaç olduVega - Biyografi Nokta

Vega, bugün kendi kitlesini yaratmış bir rock grubu olarak, müzikalitesinden ödün vermeden çalışmalarına devam ediyorVega - Biyografi Nokta Ve bu emin adımlar, onları müzik dünyasının vazgeçilmez, köklü gruplarından biri yapacak gibi görünüyorVega - Biyografi Nokta Müzikal birikimleri ve yaptıkları farklı çalışmalarla da bunu sonuna dek hak ediyorlarVega - Biyografi Nokta

Tamam Sustum (NR1 Müzik) (1999)
1-(Tamam) Sustum!
2-Alışamadım Yokluğuna
3-Anlatma
4-Vakit Varken
5-Oyun
6-Blöf
7-Tren
8-Dokunsana
9-Yalan
10-Bir Gün Mutlaka
11-Alışamadım Yokluğuna - Akustik

Tatlı Sert (Universal) (2002)
1-Bu Sabahların Bir Anlamı Olmalı
2-Bihaber
3-Evet* Ne Var
4-İz Bırakanlar Unutulmaz
5-Aşk Başlar
6-Isınamazsın Ağlarken
7-Zat-ı Ali
8-Ninni
9-Desemde İnanma
10-Çok Çektim
11-Normal Mi Sence
12-Tadın Kaldı
13-Poh Poh Perisi

TATLI SERT 2-2003
CD-1
1-bu sabahların bir anlamı olmalı
2-bihaber
3-evet*ne var?
4-iz bırakanlar unutulmaz
5-aşk başlar
6-ısınamazsın ağlarken
7-zat ı ali
8-ninni
9-desem de inanma
10-çok çektim
11-normal mi sence?
12-tadın kaldı
13-poh poh perisi

CD-2
1-bu sabahların bir anlamı olmalı (radyo dans mix)
2-bihaber (radyo mix)
3-desem de inanma (alaturka versiyon)
4-bihaber (bimix)
5-desem de inanma (radyo dans editi)
6-bihaber (club mix)
7-desem de inanma (kedi mix)

Hafif Müzik (Sony BMG) (2005)
1-K9
2-Elimde Değil
3-Serzenişte
4-Mendil
5-Yalnızca Ben* Yüzlerce Sen