Ankara Team Genclik FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» 21 ONLİNE FİLM İZLE
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Icon_minitimeCuma Tem. 02, 2010 12:53 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» AŞK DERSİ ONLİNE FİLM İZLE
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:51 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» KASABANIN YENİSİ ONLİNE FİLM İZLE
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:44 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» DOĞMAMIŞ ONLİNE FİLM İZLE
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:41 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» KÖR NOKTA ONLİNE FİLM İZLE
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:39 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» GERİLİM HATTI ONLİNE FİLM İZLE
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:34 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» SİZİ SEVİYORUM ONLİNE FİLM İZLE
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:31 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» KIZLAR BİRLİĞİ ONLİNE FİLM İZLE
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:28 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» ROMANTİK KOMEDİ ONLİNE FİLM İZLE
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 1:24 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» KAMPÜSTE ÇIPLAK AYAKLAR ONLİNE FİLM İZLE
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 12:55 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

» METRODAN KAÇIŞ ONLİNE FİLM İZLE
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Icon_minitimeSalı Haz. 29, 2010 12:48 pm tarafından ExTRa_CaRaMeL

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En iyi yollayıcılar
SoNBaHaR (121)
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Vote_lcapXp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Voting_barXp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Vote_rcap 
`KaЧıp GüL (45)
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Vote_lcapXp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Voting_barXp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Vote_rcap 
BoRa (39)
ExTRa_CaRaMeL (24)
iDiL (16)
Swarthy" (4)
qhYSeM (1)
Asli (1)
Lucky Star (1)

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım)

YazarMesaj
BoRa
Admin
Admin
BoRa

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Empty
MesajKonu: Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım)   Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Icon_minitimeCuma Ocak 01, 2010 8:42 pm

Başlamadan önce şunu açıklamakta yarar var biraz
zahmetli ama takdir edersiniz ki her zahmetli işin sonucu tatlı olur
umarım ilk denemede başarırsınız.. Şimdiden kolay gelsin..

Öncelikle bizlere bu kurulum sırasında yardımcı olacak programları
download etmemiz gerekiyor bu indirdiğiniz dosyaları bir klasörde
toplayın..Ve çalışma yapacağımız .exe dosyasını herkes arzu ettiğini
yani xp cd sinin içine .cab yapacağımız (winapXp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Virgswinrar vs ) gibi programı seçe bilir ben CCSetup.exe dosyasını seçtik.

Universal Silent Switch Finder indirmek için tıklayınız
7-zip indirmek için tıklayınız
Msistub.exeindirmek için tıklayınız
Peid indirmek için tıklayınız
7zs.sfx indirmek için tıklayınız
Cab indirmek için tıklayınız
Nlite indirmek için tıklayınız

1.Şimdi indirdiğimiz Peid.zıp bir klasöre açmamız gerekiyor ardından
USSF.exe dosyasının da bu açtığımız klasöre kopyalıyoruz olması gereken
şekil aşağıdaki gibidir…

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 1

2.Şimdi USSF.EXE dosyasını çalıştırıp *.cab yapacağımız ben
CCsetup.exe sizde hangisini istiyorsanız onu yapabilirsiniz seçiyoruz
ve open diyoruz

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 557x414 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 2

Open yaptıktan sonra aşağıdaki şekil çıkacak buradaki /S parametresi ileride bize lazım olacak

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 3

3. Orijinal CCSetup.exe dosyasının adını 8 karakteri gecmiyecek
şekilde değiştirin ben (CC1.exe) yapıyorum bu değiştirdiğimiz dosya ile
yine yukarda indirdiğimiz msistub.exe ile aynı klasöre kopyalıyoruz ve
yine indirdiğimiz 7-zip ile bu iki dosyayı sıkıştırıyoruz.…

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 4

Add to archive dedikten sonra aşağıdaki wizart şekilde gösterildiği gibi değişiklik yapıyoruz daha sonra tamam diyoruz..

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 537x470 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 5

4.Yine indirdiğimiz 7zs.zip kıla sorunun içindeki 7zs.sfx
dosyası ile sıkıştırmış olduğumuz setup.7z aynı kılasore ekliyoruz
aşağıdaki şekilde olduğu gibi

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 6

5.Başlat\Çalıştır\Notepad acıyoruz ve içine bu kodları yazıyoruz..

CODE

Alıntı:

;!.Install.!UTF-8!
RunProgram="program.exe -switch"
;!.InstallEnd.!

CODE

Alıntı:

;!.Install.!UTF-8!
RunProgram="msistub program.msi /qb-!"
;!.InstallEnd.!

Her iki kodu yazdıktan sonra notepad dosya\farklı kayıt seçiyoruz ve aşağıdaki şekildeki gibi kopyalıyoruz config.txt ve UTF-8

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 682x566 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 7

Bu işlemler bitikten sonra aşağıdaki şekildeki gibi dosyaları bir araya toplayalım …

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 8

6.Başlat \ Çalıştır \ Cmd komutunu çalıştırıyoruz ve aşağıdaki komutları uyguluyoruz..

CODE

Alıntı:

copy /b 7zs.sfx + config.txt + (programın ismi).7z(Görünmesini istediginiz isim).exe

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 665x328 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 9

Birinci bölüm bitti artık CCsetup.exe dosyamız hazır sırada bu
dosyayı Windows cd entegre etmeden önce *.cab haline çevirmek bunun
için yine yukarda cub dosyasını indirmeniz gerekiyor…

*.CAB DOSYASINI HAZIRLAMAK

• cab dosyaları için yeni bir kılasore açıyoruz bu kıla
    sorun içine siteden indirdiğimiz cappck14.zip acıyoruz ve yine bu kıla
    sorun içine SVCPACK isimli kılasor oluşturuyoruz…aşağıdaki şekilde
    olduğu gibi

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 10

• Ardından oluşturduğumuz setup dosyasını SVCPACK içine kopyalıyoruz (CC1.exe) şekilde gözüktüğü gibi
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 11

• Not defterini tekrar açalım Baslat\Calistir\notepad ve aşağıdaki kodu yazalım
CODE

Alıntı:

[general]
builddate=10/25/2006
description=CCleaner
language=Turkish
title=CCleaner
version=1.0
website=http://www.ccleaner.com/

[EditFile]
I386\SVCPACK.INFXp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) VirgsSetupHotfixesToRunXp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) VirgsAddProgram

[AddProgram]
CCsetup.EXE

Bu koduda yazdıktan sonra ENTRIES_PROGRAM_ADI.ini ( ENTRIES_CCLEAN.ini) gibi yazıp kayıt etikten sonra aşağıdaki kılasordeki şekli alması gerekiyor

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 501x258 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 12

• Simdi sırada *.cab dosyasını hazırlamaya
    geldi bunun için indirdiğimiz cabpack14.zip dosyasının içindeki
    CABPACK.EXE çalıştırıyoruz ve şekildeki gibi ayarlarını yapıyoruz

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 533x387 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 13

Simdi 2. Bolümde bitti sıra 3. Bölümde burada yapacağımız işlem ise
oluşturduğumuz Compressed.cab dosyasını Windows XP cd sine entegre
etmek bunun için yine yukarıda indirmeniz gereken programı koydum (
Nlite ) Bu programı kullanmak için yine ufak bir hazırlık yapıyoruz .

·Önce elimizdeki mevcut XP cd’sini
bilgisayarımızda bir kılasore atıp cd’deki tüm dosyaları o kılasore
kopyalıyoruz ardından indirdiğimiz ( Nlite ) programını çalıştırıyoruz
ve sırası ile aşağıdaki resimli anlatımı takip etmeniz yeterli

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 631x502 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 14

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 638x497 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 15

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 638x503 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 16

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 634x501 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 17

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 636x512 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 18

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 635x507 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 19

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 694x532 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 20

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 21

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 653x503 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 22

Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) Wol_errorOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 651x500 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
Xp Cd'sine program eklemek.(resimli anlatım) 23
http://www.ankarateamgenclik.tr.gg

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows Vista'ya Format Atmak (Resimli Anlatım)
» BiLgisayarLarı yavaşLatan 5 program
» Full Sürüm Program Arşivi